+905326745495
bilgi@tezdoktoru.com

Bitirme Ödevi Örneği

Tez Düzenleme ve Akademik Danışmanlık Merkezi

Bitirme Ödevi Örneği, bitirme ödevi örneklerine nasıl ulaşabilirim vb. gibi sorular almaktayız. Bu soruların çok sorulduğunu bildiğimizden dolayı bizde sizlere bugün tezdoktoru.com ailesi olarak bu konulara ilişkin bilgiler vereceğiz. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki bitirme ödevinin ne olduğunu hepimiz az çok biliyoruz. Ama bu ödevi nasıl yapacağımıza ilişkin en ufak bir fikrimiz bile bulunmamaktadır. Bu yüzden bitirme ödevi örneğini sizler ile paylaşmadan önce öncelikle bitirme ödevini nasıl yazacağımızı ve bu ödevi yazarken nelere dikkat etmemiz gerektiğini siz değerli öğrencilerimizle paylaşmak istiyorum. 

BİTİRME ÖDEVİ NASIL YAZILIR?

Bitirme ödevi nasıl yazılır, başlığı altında sizlere bitirme ödevini yazarken dikkat etmeniz gereken kurallardan bahsedeceğim. Bitirme ödevi yazmaya başlamadan önce ‘APA’ yazım kurallarını veya akademik dil tez yazım kurallarını bilmeniz gerekmektedir. Bu kuralları bildiğiniz takdirde bitirme ödevinizi yazarken hiçbir zorluk çekmeyeceksiniz. Neden bu kuralları öğrenmemiz gerekiyor diyeceksiniz muhtemelen; Bu kurallar doğrultusunda bitirme tezleri, bitirme ödevleri, yüksek lisans tezleri ve doktora tezleri yazılmaktadır. Ülkemizde ve Tüm dünyada akademik dil yazım kuralları budur arkadaşlar ve ne yazık ki bu kuralları öğrenmeden bitirme tezinizi yazamazsınız. Bu kurallar çerçevesinde bitirme ödevinizi yazmanız gerekmektedir.

BİTİRME ÖDEVİ DÜZENLEMESİ NASIL YAPILIR?

Bitirme ödevleri genellikle düzenlenmesi word programında yapılmaktadır. Bu düzenlemeyi yapabilmeniz için word programı çok iyi kullanmayı bilmeniz gerekmektedir. Ama bundan önce bitirme ödevi yazım kurallarını fakültenizin veya enstitünüzün sayfasından indirip, kuralları iyice öğrenmeniz gerekmektedir. Çünkü bu ödevi yaparken bu kuralları bilmeniz gerekmektedir. Bu kurallar doğrultusunda bitirme ödevinizi düzenlemezseniz, bitirme ödeviniz geçersiz sayılacaktır.

BİTİRME ÖDEVİ ÖRNEĞİ

Bitirme ödevi örneklerini her üniversite paylaşmamaktadır. Çünkü öğrenciler bu bitirme ödevi örneklerini, araştırma yapmadan bitirme ödevlerini indirip kullandıklarından her üniversite bu ödevleri paylaşmamaktadır. Ancak, biz sizler için bir bitirme ödevi örneği paylaşacağız. Bu örnek sakarya üniversitesi çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümünün bitirme ödevi örneğidir. Her üniversitenin bitirme ödevlerinin farklı olduklarını belirtmek isterim. Ancak bu örnekten, bitirme ödevi yazımına ilişkin kurallara göz atabilirsiniz.

Sakarya Üniversitesi Bitirme Ödevi Örneği

Tez Düzenleme vb. işlemler için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button