+905326745495
bilgi@tezdoktoru.com

İAÜ Tez Yazım Kılavuzu

Tez Düzenleme ve Akademik Danışmanlık Merkezi

İstanbul Aydın Üniversitesi Enstitülerine teslim edilecek yüksek lisans, doktora ve sanatta yeterlik tezleri bu kılavuzda belirtilen esaslara uygun olarak yazılır. Tez yazım kılavuzu, ilgili enstitüsü’lerden veya enstitülerin internet sayfalarından temin edilebilir.

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS DÖNEM PROJESİ TESLİMİ

Yüksek Lisans Dönem Projeleri, Bez ciltli (Mavi) olarak bir adet Proje enstitüye, bir adet proje danışmanına teslim edilir. (Proje danışmanı tarafından doldurulan projenin bittiğine dair bez ciltli projenin iç kapağından sonraki sayfaya “Dönem Proje Onay Formu” koyulur ve “Dönem Proje Teslim” ve “Dönem Proje Onay” formlarının doldurularak proje birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.) Teslim edilen proje çalışmasının, Tez/Proje Yazım Yönergesine uygunluğu ve projenin benzerlik oranı enstitü tarafından da kontrol edilir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Yönetim Kurulu Kararı ile mezuniyeti onaylanan öğrenciye mezuniyet belgesi ve ya diploma verilir.

TEZLİ YÜKSEK LİSANS TEZ TESLİMİ (SAVUNMA SINAVINDAN ÖNCE)

Yüksek Lisans Tezleri, Beyaz ciltli (karton kapaklı) olarak bir adet tez enstitüye teslim edilir. (Tez danışmanı tarafından tezin bittiğine dair karton kapaklı tezin iç kapağına danışmanının “uygundur” ibaresi ile “Tez Teslim” ve “Jüri Üye Seçim” formlarının doldurularak tezle birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.) Teslim edilen tez çalışmasının, enstitü tarafından Tez Yazım Yönergesine uygunluğu ve tezin benzerlik oranı kontrol edildikten sonra Yönetim Kurulu Kararı ile onaylanan üç asıl üye ve iki yedek üyeden oluşan jürisinin her birine beyaz ciltli (karton kapaklı) tezini teslim eder.

NOT: DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN TEZ YAZIM KILAVUZUNU İNDİRİN

NOT: BU KILAVUZ İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ENSTİTÜLERİNİ KAPSAMAKTADIR.

Yüksek Lisans, Doktora Tez Düzenleme , Lisans/Önlisans Tez Düzenleme, Tez Yazımı , Proje Ödevleri İçin Lütfen Bize Ulaşın

TEZ YAZIM KILAVUZU

İstanbul Aydın Üniversitesi Tez Yazım Kılavuzu

Tez Düzenleme vb. işlemler için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button