+905326745495
bilgi@tezdoktoru.com

İntihal Oranı Nasıl Düşürülür?

Tez Düzenleme ve Akademik Danışmanlık Merkezi

İntihal oranı ne demektir? Sizlere öncelikle bundan bahsetmemiz gerektiğini düşünüyorum. İntihal oranı yazdığımız tezin diğer tezlere oranını gösteren, enstitülerin ortak çalışmasıyla hazırlanmış yeni bir program sistemidir. Bu sistem her geçen gün geliştirilmekte olduğu bilinmektedir. Bu yüzden Yüksek lisans ve Doktora tez yazımlarını yaparken diğer tezlerden birebir fazla alıntı yapmamaya özen gösterelim. İntihal oranı artık tez yazımlarında en çok dikkat edilen nokta olduğunu unutmayalım.  

Peki İntihal Oranı Yüksek Çıktığı Zaman Ne Yapmalıyım?

Yazmış olduğumuz tezin intihal oranı %20 ve ya %40 gibi yüksek oranlarda çıktı. Bu durumda ne yapmalıyım diyorsunuzdur elbette. Bu durumda yapmanız gereken tek şey, tezde intihal olan yerler yani alıntı olan yerleri oturup özgün bir şekilde tekrar yazmanız gerekmektedir. Bir intihal oranından geçerlilik notu %15’dir. Bu orandan yüzde bir fazlasında bile o tezden kalmanıza neden olacaktır. İntihal oranı düşürmenin ne yazık ki hiçbir yolu bulunmamaktadır. Yazmış olduğumuz tezden geçmek istiyorsak eğer, az önce de dediğim gibi intihal çıkan yerleri kendi özgün ifademiz ile tekrar yeniden yazmamız gerekmektedir.  İntihal oranı düşürmenin başka bir yolu veya programı yoktur. Tek yolu özgün tez yazmaktan geçmektedir. 

Eğer vaktimiz yok, ben bu işlemi yapmakta çok güçlük çekerim diyorsanız eğer, gelin biz size yardımcı olalım. Soru ve görüşleriniz için lütfen bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button