+905326745495
bilgi@tezdoktoru.com

İzmir K.Ç.Ü. Sosyal B.E. Tez Yazım Kılavuzu

Tez Düzenleme ve Akademik Danışmanlık Merkezi

Bu kılavuz, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün çeşitli Anabilim dallarında lisansüstü programlara kayıtlı öğrenciler için, lisansüstü eğitim programlarında yaptırılan tez ve projeler ile araştırma raporları ve seminer çalışmalarının yazımında standartlaşmayı sağlayacak ilke ve kuralları belirlemek amacıyla düzenlenmiştir.

Farklı alanlarda yapılan tezlerde, her birinin kendi içinde bilinen bir sistemi yansıtan iç tutarlılık sergilemesi doğaldır. Zira araştırmanın planlanması, yürütülmesi ve kaleme alınması süreci her bilim dalı için farklı yöntemler içerebilmektedir. Bu nedenle kılavuzda buna dair detaylara değinilmemiş, bu hususlar bilimsel araştırma yöntemleri hakkında hazırlanmış el kitaplarına bırakılmıştır.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne teslim edilecek tez ve projelerin kabul edilebilmesi için, bu kılavuzda belirtilen biçimsel standartlara ve yazım kurallarına uygun olarak hazırlanmış olmaları gerekmektedir. Araştırmacılar tarafından hazırlanan tez ve proje çalışmaları, bu kılavuzda gösterilen kurallar çerçevesinde ele alınmalı; daha önce hazırlanan tezler/projeler şekilsel açıdan örnek alınmamalıdır.

Tez yazım kılavuzu ve Örnek tez şablonuna aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tez Yazım Kılavuzu

Tez Düzenleme vb. işlemler için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button