+905326745495
bilgi@tezdoktoru.com

Kahramanmaraş Sütçü İ.Ü. Sosyal B.E. Tez Yazım Kılavuzu

Tez Düzenleme ve Akademik Danışmanlık Merkezi

Bu tez yazım kılavuzunun hazırlanmasındaki en büyük amaç, Kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi sosyal bilimler enstitüsün’de tez ve proje hazırlayan yüksek lisans ve doktora öğrencileri için, tez ve proje yazım süreçlerinde uymaları gereken kurallar hakkında bilgi vermek amacıyla oluşturulmuştur. Bu kılavuzda yer alan kurallara bütün öğrencilerin uyması gerekmektedir. Bu tez yazım kılavuzunda yer alan kurallara göre hazırlanmayan bütün tezler geçersiz sayılacaktır ve tez/proje yazım süreçleri 1 dönem daha uzayacaktır.

GENEL BİÇİM VE YAZIM KURALLARI

Hazırlanacak Tez – Projelerin yazımında tercihen 90-100 gramajında, beyaz A4 boyutunda (210X297mm) kağıt kullanılmalıdır.

Tez-Projelerde, Enstitü tarafından hazırlanan standart karton kapak kullanılmalıdır (Başlık; Turkuaz zemin üzerine yazılacaktır, Tez – Proje kapağında Enstitünün adı, Tez – Projenin konusu, Tez – Projenin yüksek lisans mı, doktora tezi mi olduğu, çalışmanın yapıldığı ana bilim dalı, çalışmayı yapanın ad ve soyadı ile Tez – Projenin yayımlandığı yer (KAHRAMANMARAŞ) ve altında da Tez – Projenin tamamlandığı tarih (ay ve yıl) bulunmalıdır.

Tez – Projelerde yazı, tablo ve şekil açıklamaları “Times New Roman” karakterinde ve 12 punto ile yazılmalıdır. Paragraf 1(bir) tab (1,25cm) içeriden, sayfa yazım düzeni üst kenardan 3 cm, alt kenardan 2.5 cm, sol kenardan 3.5 cm ve sağ kenardan 2.5 cm boşluk bırakılacak şekilde olmalıdır.

Metin yazımında tam satır aralığı, Şekil ve Tabloların açıklamaları, alıntılar ve dipnotların yazımında tek satır aralığı kullanılmalıdır. Ana başlıklar, bölüm başlıkları ve alt bölüm başlıkları ile bunları izleyen ilk paragraf arasında, aynı zamanda bir bölümün son satırı ile bir sonraki bölüm başlığı arasında da kullanılan aralığa göre bir aralık boşluk bırakılmalıdır. Metin içerisinde yer alan paragraflar arasında aralık bırakılmamalıdır.

Yukarıda bahsedilen bilgiler, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün hazırlamış olduğu tez yazım kılavuzunda yer alan kurallar ile bire bir aynı özellikleri içermektedir. Tez yazım kılavuzu ve örnek tez şablonuna aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tez Yazım Kılavuzu

Tez Düzenleme vb. işlemler için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button