+905326745495
bilgi@tezdoktoru.com

ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Tez Yazım Kılavuzu

Tez Düzenleme ve Akademik Danışmanlık Merkezi

Bu kılavuz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ) Yüksek Lisans/Doktora öğrencilerinin tez yazma sürecinde belirli standartları oluşturmaları ve hangi kurallar dahilinde tezlerini yazmaları gerektiği hakkında bilgiler verilmektedir. Bu kılavuzda yer alan tüm kuralları orta doğu teknik üniversitesi yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin uymaları gerekmektedir. Uymadıkları takdirde yazmış oldukları tezler geçersiz sayılacaktır.

Yüksek lisans için kabul edilen her tez, orijinal araştırmanın olgun bir parçasıdır. Araştırma, lisansüstü programınızın akademik standartlarını karşılamak için kesin ve eksiksiz olmalıdır, bu araştırmanın sunumu, Graduate School standartlarını karşılamak için eşit ve eksiksiz olmalıdır.

Burada sunulan kılavuzların amacı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi adını taşıyan her tezin, formatın yanı sıra kağıt ve baskı kalitesi de dahil olmak üzere, ilgili tüm fiziksel özellikler bakımından aynı yüksek sunum standartlarını karşıladığından emin olmaktır. Bu standartlar Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enstitü Standartları olup, ODTÜ’deki tüm yüksek lisans programlarında yapılan tüm tezlere tutarlı olarak uygulanmaktadır. Bu yazının belirttiği güncel kılavuzlar ve bu el kitabında belirtilmeyen diğer bölümlerle ilgili olarak, öğrenci ve danışman tarafından kabul edilen veya adayın ana bölümü tarafından belirlenen “tez yazım kılavuzunda yer alan kurallar”, tez boyunca uygulanması gerekmektedir.

Not: Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tez Yazım Kılavuzu ve Tez Yazım Kuralları Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tez Yazım Kılavuzu

Tez Düzenleme vb. işlemler için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button