+905326745495
bilgi@tezdoktoru.com

Tez Düzenleme İstanbul

Tez Düzenleme ve Akademik Danışmanlık Merkezi

Tez düzenleme merkezi olarak İstanbul’da bulunan tüm üniversitelerin tez düzenleme işlemlerini yapmaktayız.  Tez düzenleme işlemi üniversitemizde bağlı bulunduğumuz enstitünün, tez yazım süreciniz bittikten sonra belli bir tez yazım kılavuzu ve şablonu yayınlar ve öğrencilerin bu kılavuza-şablona göre tezlerini son aşamada düzenlemeleri gerekmekte ve okullarına tezleri düzenlenmiş bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. 

Eğer tezinizi düzenlemeden enstitünüze teslim etmeye çalışırsanız o tezden kalırsınız. Tez düzenleme bilinmediği takdirde oldukça çok zor bir işlemdir; Bu işlem günlerinizi veya haftalarınızı alabilir. Bu konuda uzman kişilere danışır ve yardım alırsanız tezinizi bir gün içinde teslim alabilirsiniz.

Tez düzenleme yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus’da, yazmış olduğunuz tez yazım kılavuzunuz’un en güncel şekli olması gerekmektedir. Tez yazım kılavuzunuz güncel değilse yazmış olduğunuz tez boşa gidebilir. Çünkü; tez yazarken tez yazım kurallarından faydalanılır ve aynı zamanda tez yazım kılavuzu tez dizgi şablonudur. Yani tezinizi hem bu tez yazım kılavuzunuza göre yazacaksınız hem de bu kılavuza göre tezinizi düzenleyeceksiniz. Bu yüzden tez yazarken veya tezinizi düzenlerken enstitünüzün yayınlamış olduğu güncel tez yazım kılavuzunuz’undan faydalanmanız gerekmektedir. Bu sizin yararınıza olacaktır.

Peki Tez Düzenleme Nasıl Yapılır ve Düzenlerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Tez düzenleme yapılırken en önce dikkat etmemiz gereken husus az önce de bahsettiğim gibi, tez yazım kılavuzumuz’un en güncel şekilde olmasıdır. Yani enstitümüzün yayınlamış olduğu son güncel tarihli tez yazım kılavuzundaki kurallardan faydalanmamız gerekmektedir.

Tez düzenleme nasıl yapılır sorusuna cevap verecek olursak eğer, word ve excel programlarını çok iyi kullanmayan kişiler tez düzenleme işlemini yapamazlar. Tez düzenleme işlemi yapabilmek için bu programları en üst seviyede kullanmaları gerekmektedir.

Tez düzenleme yaparken genellikle enstitünüzün yayınlamış olduğu kılavuzda yer alan kurallara göre sizden; İçindekiler,Şekiller Listesi,Resimler Listesi,Tablolar Listesi,Sayfa Düzeni,Kapak Sayfalarının yapılması ve tezinizde yer alan Kaynakçaların düzenlemesi v.b. işlemler sizden tez yazım aşamasının en son kısmında sizden istenecektir ve tezinizi bu aşama bittikten sonra enstitünüze teslim edeceksiniz. Bu konuda kafanıza takılan soruları bizimle paylaşabilirsiniz.

Tez düzenleme hakkında destek almak için bize ulaşabilirsiniz. İstanbul’da ve Türkiye’nin her üniversitesine tez düzenleme hizmeti vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button