+905326745495
bilgi@tezdoktoru.com

Yüksek Lisans Tez Düzenleme

Tez Düzenleme ve Akademik Danışmanlık Merkezi

Yüksek lisans  ve Doktora tez düzenleme işlemi, öğrencilerin tez yazım süreci bittiğinde enstitüye tez teslim ettikleri esnada yapılan bir işlemdir. Bu işlem oldukça önemlidir.Çünkü, tez yazım süreci bittiğinde enstitü kendi yayınlamış oldukları tez yazım kılavuzu doğrultusunda öğrencilerin tezlerini kendi belirledikleri kılavuzda yer alan kurallara göre tezlerini düzenlemeleri enstitüleri tarafından istenmektedir. Tezler kılavuzda yer alan kurallara göre düzenlenmezse eğer, tezleri geçersiz sayılacaktır. 

Yüksek lisans ve Doktora tez düzenleme işlemleri kolay sanılsa da oldukça zor bir işlemdir. Tez düzenleme işlemini yaparken iki husus çok önemlidir. Bu hususları  bilmiyorsanız eğer, tez düzenleme işleminde çok zorlanacaksınız. Ben zorlanmanız yerine profesyonel bu işi yapan kişilerden destek almanızı öneririm. Tez düzenleme işleminde iki hususun çok önemli olduğu size az önce bahsetmiştim. Birinci tez yazım kılavuzunun güncel olması, ikincisi ise program bilgisinin önemidir. Peki bunlar niçin önemlidir? biraz onlardan bahsedelim.

Tez Yazım Kılavuzu Niçin Güncel Olmalıdır?

Tez yazım kılavuzu güncel olmalıdır. Çünkü, tez yazım kılavuzunda yer alan kuralları üniversitenizde yer alan enstitüler her geçen sene güncelleme yapmaktadır. Buradan da anlayacağımız her dönemin öğrencisi farklı bir kılavuza göre tezini düzenlemektedir. Bu konudan bahsetmemizin nedeni, tez düzenleyen öğrenciler her zaman eski kılavuzlara göre tezlerini düzenledikleri için tezleri  geçersiz sayılıyor ve bu hususta en çok karşımıza çıkan bir husus olduğu için sizleri bilgilendirme gereksinimi hissetmekteyiz.

Tez Düzenleme Yaparken Program Bilgisi Niçin Gereklidir?

Tez düzenlemesi yaparken program bilginizin olması gerekmektedir. Program bilginiz yoksa eğer, programı öğreneyim derken tez düzenlemeye büyük bir zaman harcayacaksınız. Buda sizin o tezi düzenleme işleminizi oldukça uzatacaktır. Bu yüzden program bilgisi olmayan öğrenciler tez düzenlerken vakit harcamamalarını önermekteyiz. Bunun yerine profesyonel kişilerden tez düzenleme desteği alabilirsiniz. 

TEZ DÜZENLEME VB. KONULARDA DESTEK ALMAK İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button